Obchod se stolními hrami s miniaturami

Obecne o WH40K

Fórum >> Obecne o WH40K obsahuje 30 příspěvků

Pro vložení příspěvku je potřeba se přihlásit nebo vytvořit nový účet.
Položek na stránce:  20  40  60  80  100

HoferCofein 1.11.2015 - 22:48
Zdravím. Jsem tak trochu nováček v celé serii WH40K i přes to, že se již druhým rokem o toto okrajově zajímám. Ale což, má hlavní otázka na Vás zní, zda by se tu našel nějaký odborník přes kapitulu Space Wolves. Adeptus Astartes mi přirostli k srdci, a rád bych se vrhl i do deskové podoby. I přes přečtení celého kodexu se bojím, že mi pár detailů uteklo a tak bych se rád s někým poradil, aby se na mích modelech nepovedlo nějaké solidní fópa. Nejde mi vyloženě o složení decku. To už mám v hlavě docela jasné, ale spíše bych si rád upřesnil pár detailů na samotných figurách. Předem děkuji...

HoferCofein 1.11.2015 - 22:44
Zdravím. Jsem tak trochu nováček v celé serii WH40K i přes to, že se již druhým rokem o toto okrajově zajímám. Ale což, má hlavní otázka na Vás zní, zda by se tu našel nějaký odborník přes kapitulu Space Wolves. Adeptus Astartes mi přirostli k srdci, a rád bych se vrhl i do deskové podoby. I přes přečtení celého kodexu se bojím, že mi pár detailů uteklo a tak bych se rád s někým poradil, aby se na mích modelech nepovedlo nějaké solidní fópa. Nejde mi vyloženě o složení decku. To už mám v hlavě docela jasné, ale spíše bych si rád upřesnil pár detailů na samotných figurách. Předem děkuji...

Wulfar 8.3.2013 - 20:43
Ahoj,chci si složit BA marinu,mohl by mi nekdo poradit jake jednotky???Nejakou predstavu uz mam,chci si poridit jejich battle force,kaplana,termiky,furioso dregnouta a dal prave moc nevim mohl by nejaky dobrák poradit???co jeste???Jestli jeste taktikaly,devastatory,nebo assaulty kdyz chci ject do CC.Budu rad za kazdy nazor.Predem diky

ChaosMichal 28.8.2012 - 17:19
Krooti můžou být zajímavý. Mají teď nevýhodu, že se po příchodu outflanku nedá assalutit a myslím, že celkově po příchodu z rezerv. Save mají špatný, ale jako v 10 mi smazali celou desítku mariňáků což to dnes nevím jestli jsem házel tak špatně nebo je to statistika, že když si všichni vystřelí a pak nachargují a ještě k tomu nahází neskutečné množství 6+ savů za Sharpera.

zyl 24.8.2012 - 18:16
Tak všechno má nějáký háček ale dobré o té bombě vědět oni tau moc možností nablízko nemají =) ale celkem mě láká dát dohromady plnou jednotku krootů možná dvě krooti se mi celkem líbí i když se mi nijak zatim neosvědčili.

ChaosMichal 15.8.2012 - 19:50
Koukal jsem na ten Failsafe Detonator. Určitě to je pěkný bonus ikdyž Ap - je smutné a to, že se musí hodit na hit taky. Jen co mě napadá, je tam psané, že to musí odpálit character. Koukal jsem i na errata a tam je to taky. Počítám teda, že pokud v CC umře serža tak si to neodpálíš, ale nejsem si jistý.

zyl 14.8.2012 - 0:38
A dělal sem si takovou úpravu transportéru má to být jakože takový akční lovec démonů se mi líbila ta představa těch firewariorů na boku a nikde jsem to tak zatim právě neviděl. Zatim sem testoval jen jednou a hned to šlo k zemi ale tak aspoň pěkný model =) můžete klidně hodnotit jestli má na to někdo nějáký názor barvit to ještě budu až se mi do toho někdy bude chtít.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=2097959571103&set=o.109981129046761&type=3&theater

zyl 14.8.2012 - 0:06
K té bombě Failsafe Detonator teda ja to tak pochopil z kodexu je to ta anténka na podstavci v základní sadě tau. Myslim že funguje na principu prohraného boje zblízka když jednotky prchají jedna zůstane a tu bombu odpálí bomba má s 8 Ap - na large blast. Já bojuju věčně proti chaosu tak mi to příjde jako dobré udělátko pro tau ale nevim jestli to tak funguje nikde na forech sem nečetl že by to někdo použil.

Tak město Uherské Hradiště vesnice Popovice je to kousek od zlína kde sídlí Čertovy tyranidi ale ještě jsme neměli čest je naporcovat =) a ani s ostatníma hráčema nemáme nějak zkušenosti.

ChaosMichal 13.8.2012 - 19:54
Nevím co je bomba u stealthů nesetkal jsem se s ní. Je to taky o tom vybrat správné cíle a někdy to prostě takticky utahat na cíl mise. Už jsem zažil, že jsem dostal čočku, ale těch pár jednotek udrželo objektivy, něco zašlo na conqvest a bylo to. Jestli se můžu zeptat odkud jsi, že bych si možná udělal výlet za soupeřem. Město mi hoď klidně na email Mich.Novacek@seznam.cz, nemusíš to tu psát všem.

zyl 12.8.2012 - 20:24
Jo s tima raketama máš pravdu já vždycky zapomenu... to moc nehrajem a všechny pravidla si musím vždycky znovu projít. Ani proti tomu princovy sem ještě pořádně nehrál my jusme jen takový teoretici sice ty jednotky máme ale moc nepoužíváme.

Já tam mám dva Battleforce takže vždy nasazuji 4 jednotky po šesti firewariorů kvůli bojům zblízka kdyby mě něco chytlo tak prostě pár se jich obětuje... dál používám všechny krooty pohromadě plus čtyři psy a jeden krootox... stealty taky pohromadě to je celkem slušná palebná mobilní síla a taky ta jejich bomba se celkem vyplatila jim se na blízko jednotky vyhýbají obloukem... pak mám tři xv8 standartně s raketomety a plasmy někdy nasazuji dvě piraně ty se celkem osvědčují jako lovci techniky... pak podle potřeby dávám shadowsuna toho mám celkem rád ... xv88, hammerhedy, sky ray podle toho proti čemu stojím... Pathfindery mám celou jednotku ale moc sem je taky zatim nevyužil z nich se vyplatí asi hlavně ty sniperky jinak mi příjdou bodově až moc drazí zaměřovače může mít v mojí armádě kažé vozidlo velitelé i obleky takže mi příjdou navíc...

zyl 12.8.2012 - 20:24
Jo s tima raketama máš pravdu já vždycky zapomenu... to moc nehrajem a všechny pravidla si musím vždycky znovu projít. Ani proti tomu princovy sem ještě pořádně nehrál my jusme jen takový teoretici sice ty jednotky máme ale moc nepoužíváme.

Já tam mám dva Battleforce takže vždy nasazuji 4 jednotky po šesti firewariorů kvůli bojům zblízka kdyby mě něco chytlo tak prostě pár se jich obětuje... dál používám všechny krooty pohromadě plus čtyři psy a jeden krootox... stealty taky pohromadě to je celkem slušná palebná mobilní síla a taky ta jejich bomba se celkem vyplatila jim se na blízko jednotky vyhýbají obloukem... pak mám tři xv8 standartně s raketomety a plasmy někdy nasazuji dvě piraně ty se celkem osvědčují jako lovci techniky... pak podle potřeby dávám shadowsuna toho mám celkem rád ... xv88, hammerhedy, sky ray podle toho proti čemu stojím... Pathfindery mám celou jednotku ale moc sem je taky zatim nevyužil z nich se vyplatí asi hlavně ty sniperky jinak mi příjdou bodově až moc drazí zaměřovače může mít v mojí armádě kažé vozidlo velitelé i obleky takže mi příjdou navíc...

ChaosMichal 12.8.2012 - 13:30
Právě nevím co sám hraješ. Sky ray už jsem potkal, ale tuším to má snad AP3 ne? Jestli jo tak tomu se Obliti smějí.
Pathfindeři jsou dobří na Prince? Už si nepamatuji ani co mají za zbraně. Kámoš teď hraje hlavně Orky, ale nezdá se mi, že by byli někdy dobří k něčemu jinému než k marketlightování.
Jako Land Raider nemá proti Tau valnou cenu. Jestli máš 3x Railgun tak při dnešních hull pointech půjde dolů nejpozději v třetím kole. U nás končil většinou v tom prvním :D

zyl 11.8.2012 - 15:14
No sestava vypadá celkem pěkně terminátoři by mohli nést tíhu střelby a ty jednotky oblimů by zatim vyřídili mechanické jednotky plus ty zálohy pěšáků možná by nebylo ke škodě tam přidat land raidra na odvedení pozornosti nebo jako prostředek ke krytí...

Tak zase záleželo by jak bych svou armádu přizpůsobil já za tu jeho pořizovací cenu by nebyl problém pořídit si třeba dvakrát sky ray to je prakticky jedna raketa jeden mrtví a hned by mohli odpadnout třeba obliteratoři.

No i tak Oblimové plus Terminátoři budou nejspíš nejlepší cesta s nima si jen tak neporadím. Bratr má právě jen ty mariňácké terminátory z Black Reach upravené tak aby vypadali chaosácky a Obliteratora má jen jednoho v jednom to nemá smysl, to vždy jen okolo projdu ani si ho nevšímám.

Jinak Broadsida mám taky jen jednoho přemýšlím jestli mu pořídit další dva nebo jestli si nemám místo toho pořídit tři normální taky nemám ještě toho velitele asi se vybavím jima. Mám právě dva hammerhedy takže by byli i zbyteční plus mám sky ray a předělaný transportér s iont kanonem na čumáku a přidělanýma střelcema s burstkanony po boku jako taková lovecká podpora pro patfindery proti princovy =))

ChaosMichal 10.8.2012 - 17:59
Vyzkoušel bych možná tohle

možná2000 Pts - Chaos Space Marines Army

3 Obliterator Cult (Heavy Support) @ 225 Pts
Power Fist; Lascannon; Multi-Melta; Plasma Cannon; TL Flamer; TL Meltagun;
TL Plasma Gun

TL Plasma Gun

TL Plasma Gun

9 Chaos Space Marines (Troops) @ 240 Pts
Bolt Pistol (x9); CC Weapon (x9); Bolter (x7); Meltagun (x2); Frag
Grenades; Krak Grenades

1 Aspiring Champion @ [50] Pts
Bolt Pistol (x1); Power Weapon (x1); Bolter; Frag Grenades; Krak
Grenades; Meltabombs

1 Chaos Rhino @ [35] Pts
#Searchlight; #Smoke Launcher; TL Bolter

9 Chaos Space Marines (Troops) @ 240 Pts
Bolt Pistol (x9); CC Weapon (x9); Bolter (x7); Meltagun (x2); Frag
Grenades; Krak Grenades

1 Aspiring Champion @ [50] Pts
Bolt Pistol (x1); Power Weapon (x1); Bolter; Frag Grenades; Krak
Grenades; Meltabombs

1 Chaos Rhino @ [35] Pts
#Searchlight; #Smoke Launcher; TL Bolter

1 Chaos Lord (HQ) @ 145 Pts
Terminator Armour; Mark of Tzeentch; Lightning Claws (pair)

9 Chaos Terminators (Elites) @ 365 Pts
#Terminator Armour; Mark of Tzeentch; Icon Bearer; Chainfist (x1); Power
Weapon (x8); Combi-Flamer (x3); Combi-Melta (x3); Combi-Plasma (x3)

8 Chaos Terminators (Elites) @ 330 Pts
#Terminator Armour; Mark of Tzeentch; Icon Bearer; Chainfist (x1); Power
Weapon (x7); Combi-Flamer (x3); Combi-Melta (x2); Combi-Plasma (x3)

Models in Army: 49

Total Army Cost: 1995
Nejsem si tím extra jistý. Proti Tau toho proti chaosu hraje dost, ať už ta střelba, tak možnost spousty obleků s plasmama, tak debilní vystupování s vozidel, které nejsou assalutní.

ChaosMichal 10.8.2012 - 17:51
zyl: Zkusím se zamyslet. Špatné na tom je, že Tau udělají hodně střelby na větší vzdálenost jak 30". Navíc s novým fungováním rapid fire zbraní dostali skvělí boost. Jako rybičky jsem potkal hodně, kamarád je taky hraje, ale nikdy ne v nějaké optimální sestavě jako třeba 3x3 Broadsidy.

zyl 9.8.2012 - 16:15
ChaosMichal: A jakou sestavu by si tak doporučil nasadit proti Tau tak kolem 2000 pts ??? Já mám Tau můj bratr má právě Chaos ono jde o to že není zrovna šťastné stavit armádu na dálku proti chaosu na blízko v podstatě ho jen odstřeluju a on z toho nic nemá, plus všechny Tauské vymoženosti mu vždy znechutí hru a čístě jen proti Tau odmítá už hrát...

Jinak kdyby se našel někdo v okolí Uherského Hraďiště i Zlína na hru klidně by jsme si zahráli i větší bitvy máme dvě armády Tau a Chasu obě kolem 2000pts spoustu techniky a starý Necron Battleforce s jejich lordem jen není s kým bojovat...

ChaosMichal 8.8.2012 - 13:07
Floydos
Ta daemon weapon ti přidá +1S a ne +1WS, ale to jen na okraj.
Těžké zbraně v jednotkách nemám rád, ale s novou edicí jsou použitelnější, když si i po pohybu vystřelí aspoň na BS1.
Ten celkový součet bodů je takový divný. Příště bych doporučil stavět na 1000 pts. a dál po 250 pts. nahoru (1250, 1500 ...).
Zvážil bych v nové edici používání fist tam kde nebude HQ. Dnes když si tě může každý serža, champion vyzvat na duel a tam ti ten 1 wound power swordem dá je to risk. Raději bych bral asi Power weapon + melta bombs pro jistotu.
Jinak se mi ten list celkem líbí, jen se mi nezdá, že by někoho přestřílel. Na dálku máš 6 zbraní. Takový Space wolves nebo i chaos s 2x2 oblity tě přestřílí. Naše troopy jsou dělané zkrátka na agresivní boj od 24" blíž a rozsekání nakousnutých jednotek v close combatu.
Určitě ti ten list nechci brát, klidně bych ho hrál. Pokud proti tobě někdo nenasadí něco stavěného na sílu tak to půjde. Snad bych jen vyměnil u Havoců určitě heavy boltery za autocanony. Nevidím důvod proč by podpůrná jednotka měla být zbytečně blízko soupeři. Ten autokanon bude lepší i na vozidla.

Floydos 3.8.2012 - 20:56
tak sem to musel krapet upravit aby to odpovídalo klasickýmu codexu plain CSM ze 4th Edice a budu holt čekat co se udá v CSM v 6tce:

HQ:
Chaos Lord (WarSmith) s daemon weaponou (+d6 attacky a +1 WS) 130pts

Elity:
8 Chaos Chosen SM 219pts
Aspiring Champion s Powerfistou, 4 Melty v Rhinu

Pěchota:
10 Chaos Space Marina: 195pts
Aspiring Champion s PowerFistou, Autocannon, Flamer v Rhinu

10 Chaos Space Marina: 195pts
Aspiring champion s PowrFistou, Raketomet, Flamer v Rhinu

Support: 190pts
5 CSM Havocs
2 Autokanony, 2 Heavy Boltery, Aspiring Champion s Iconou Chaosu

Transport:
3 Rhino s pintlet Twin Linked Bolterem 120pts

Vim sou ve squadach těžký zbraně, takže moc toho nenaběhám, ale od toho sou to IW ;-) Aby seděli a postřelovali ... popřípadě je Rhina někde vysypali. Ted jen zchrastit finanční obnos a začít pomalinku nakupovat.

cert 3.8.2012 - 1:29
Floydos: No ja bych proti tomuhle musel valit lesikama... na 920 bodu bych musel stvorit kvanta jednotek Gauntu, Gargoyle, Warriory a hrnout to a doufat, ze dovali Carnifex...

Floydos 2.8.2012 - 17:39
Tak sem se konečně odhodlal a spáchal sem Iron Warriors Chaos Space marinu:

HQ:
Iron Warriors Lieutnant (power weapon, twin-linked bolter) 85pts

Troops:
11x Iron Warriors CSM (2x Melta, flamer) + 1x IW CSM Champion (Power weapon, Servo arm) 245pts celkem, s tím že Lieutnant se k nim bude připojovat, v případě potřeby uplatnim pravidlo "detailet fire plan" kde se může tahle jednotka rozdělit na 2 nezávyslé 6ti členné jednotky.

9x IW CSM (2x melta) + champion (pwer weapon, Servo arm) 210pts + Rhino (2x twin-linked bolter) 40pts

9x IW CSM (2x flamer) + champion (power weapon, servo arm) 200pts + Rhino (2x twin-linked Bolter) 40pts

Support:
2x IW Predator (autocanon, sponsony Heavy boltery, Havoc launcher) 2x105pts

Co ty na to, vim je to asi blbina ta armada :)) Ale jelikož IW nemaj démony a celkem uměj poškádlit střelbou, tak o to víc mě to "přitahuje"... možná bych měl asi přidat jednoho Vindicatora.

Floydos 1.8.2012 - 22:40
ChaosMichal:
Bohužel ani v okolí Ostravy a ani Bruntálu se nevyskytuju. A zahrál bych, denně koukám na videa Miniwargaming.com a "brečim" jak bych si zahrál :) Jenže teď musim počkat na to jestli v 6th Edici náhodou něco Iron Warriorům nezměnili v kodexu tak než to někdo naskenuje a uploadne někam na web tak to potrvá dloooohou a do tej doby seženu možná peníze na pořízení modelů, barev a serepetiček okolo....

ChaosMichal 23.4.2012 - 12:47
Floydor: Chaos hraji 3 roky tak si dovolím říct svůj názor, takže nebrat závazně.
Předně není tu HQ, ale beru, že to je jen hrubý náhled jak to chceš hrát.
Vezmu to, že stavíš zatím armádu na 1000 pts. U CHSM bych vůbec nehrál heavy bolter ani autocannon. Jsou to 3 u autocannonu 2 výstřely na větší vzdálenost a zbytek jednotky si vystřelí 24" a to se ještě nesmí jednotka pohnout to se moc palebnou podporou nazvat nedá. Raději bych nahodil 2x plasma gun, nebo 2x meltagun a championa s fistou, všechno zabalit do rhina a máš pěknou jednotku.
Havocs jsem teda nezkoušel, ale tady rozhodně ber raději Obliterator cult. Pravda můžou být jen 3 a jsou o něco dražší, ale jsou mnohem flexibilnější mohou se pohnout (i když jen o D6) a střílet z heavy weapons a jejich cena/výkon je neskutečná záležitost. Návíc pokud by jsi to hrál v této sestavě a potkal na 1000 pts. vozidlo s AV13 nedej bože AV14 tak máš hodně velký problém.
Pokud by jsi chtěl něco probrat tak se klidně ozvy klidně na email Mich.Novacek@seznam.cz, případně kdyby jsi se někdy vyskytoval v okolí Bruntálu, nebo od září Ostravy tak by jsme mohli zahrát.

cert 19.3.2012 - 23:01
Floydor: CHSM jsem nehral, jedine co ti muzu doporucit je nekoukat na penize, ale na to co se ti libi. A taky dost pomaha, ze si s nekym zkusis tuhle army zahrat a zjistit jak to slape. Ja zas svoje Tyranidy stavim hodne na close combat, jednak ze se mi libi modely a druhak je v tom asi to, ze ve fantasce mam Chaos, Beasty, Daemony, Ogry a Wood Elfy takze taky hodne kontaktni armady (az na Elfy samozrejme).

19.3.2012 - 14:13
Zdravím, chtěl bych začít s Warhammerem 40k, zatím sem u sestavování armády. Až se mi podaří vyhrabat ten můj "army list" tak ho sem hodím. Mám v plánu hrát Chaos Space Marines, konkrétně Iron Warriors, zaměřené převážně na masivní střelbu. Armáda byla stavěna možná za co "nejméně" peněz, z obrněných vozidel sou "nasazeny" pouze 2 Rhinam jinak palebnou podporu obstarávají 3 squady CSM, 2 vybaveny Heavy Bolterem a 1 vybavena Reaper Autocannonem. Dále 2 čety CSM Havocs s Raketomety. Chtěl bych se zeptat na názor, popřípadě na rady. Díky Floydor

ChaosMichal 20.7.2011 - 18:03
Tak to je jiná když víš co od něj chceš. Pokud střeleckého tak by možná stálo za to vyzkoušet sword a whip vyměnit za talony a pak je možnost, které koliv talony vyměnit za twin-liked deatspiner nebo twin-linked devoures with brainleech worm. Druhá volba mi přijde zajímavější, ale její efektivností si nejsem úplně jistý, když má BS 3. Vážně bych zkusil nejprve proxovat Hive tyranta bez ruk a pak se rozhodl na základě toho co mi přijde nejlepší ve hře.

cert 20.7.2011 - 13:53
No ja ho nechcu moc do kontaktu. Protoze v army chci mit Hive Tyranta jako takovy strelecky support spolu se Zoanama, Warriorama a Gargoylama. Na CC chci mit 2x Genestealery, Trigona, Broodlorda a Carnifexe. Nevim jestli to slotove pujde naskladat, ale to je moje predstava.

ChaosMichal 20.7.2011 - 12:02
Stejnou kombinaci hraje kamarád i s dvěma bodyguardy a má problém se přiblížit, ale to je spíš otázka zbytku armády. Za sebe bych zkusil vyměnit sword a whip za talony a druhé talony neměnit na venom canon bude tak mít přehozy na všechny hity co minou v CC a přihodil bych křídla a armoured shell. Možná by nebylo špatné mu nelepit ruce a zkusit pár bitev s různými možnostmi a pak se rozhodnout.

cert 19.7.2011 - 16:29
Davam ted dokupy Tyranidy. Co je dobre dat Tyrantovi? Mam vybrany Heavy Venom Canon + Lash Whip + Bone Sword. Myslite, ze to je dobra kombinace?

ChaosMichal 27.6.2011 - 14:16
Hrát musíš podle jednoho codexu, ale jinak jestli máš jednu jednotku v barvách Ultramarines, druhou Imperial fist atd. ti nikdo zakázat nemůže. Lepší je, ale určitě hrát jednu kapitulu, vypadá to určitě lépe než nějaká šílená duha.

Jimáki 24.6.2011 - 18:17
Zdravím,
chtěl by se zeptat, je možné mít turnajovou armadu například složenou z několika nekodexových kapitul hvězdných mariňáků, či celá armada musí být např.Ultramarines či Imperial Fist apod?

Děkuji za odpověď